![](/app/uploads/sites/10/2025/01/banner-DOD25-PF-horny.jpg)
Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach srdečne pozýva záujemcov o štúdium
na Deň otvorených dverí dňa 6. februára 2025 v čase od 9.00 – 13.00 h.
DOD bude lokalizovaný do areálov:
![](/app/uploads/sites/10/2021/02/Jesenna.jpg)
Analýza dát a umelá inteligencia, Biofyzika, Fyzika, Informatika, Matematika, Geografia a geoinformatika a ich učiteľstvo
![](/app/uploads/sites/10/2021/02/UstavBiologickychVied_2.jpg)
Biológia, Chémia a ich učiteľstvo
![](/app/uploads/sites/10/2023/01/BotanickaZahrada_2-scaled.jpg)
časť programu odboru Biológia
9.00 – 9.20 h
Otvorenie DOD členmi vedenia fakulty, súbežne v aule SA1A1 (P1), * Jesenná 5 / Park Angelinum 9 a v aule RB0A5 (M5) ** Šrobárova 2 / Moyzesova 11
Organizačné pokyny DOD, všeobecné informácie o prednostiach a špecifikách štúdia prírodných vied na UPJŠ.
Dozvieš sa podrobnosti o podmienkach prijatia na štúdium prírodných vied, v čom sme výnimoční, aké možnosti sa ti otvoria počas štúdia a po jeho skončení. Už teraz si môžeš prečítať o skúsenostiach našich študentov zo zahraničných stáží a štúdia.
9.30 – 13.00 h
Aktivity na jednotlivých ústavoch fakulty
V úvodnej prednáške o štúdiu na danom ústave, získate predstavu o štúdiu a možnostiach uplatnenia v praxi.
Prednášky /workshopy/ prehliadka priestorov a laboratórií
Učiteľská káva s prodekanom pre vzdelávanie
Jesenná 5, 10:00 – 10:45 h
v knižnici Ústavu fyzikálnych vied 1. poschodie, Park Angelinum
Moyzesova 11, 11:15 – 12:00 h
v študentskej miestnosti na prízemí Ústavu chemických vied
RB pavilón – Šrobárova 2
Prednášky a diskusia
09:30-10:00 hod. / 11:00-11:30 hod. Študuj biológiu
(miestnosť RBL1 – chodba smerom vpravo zo vstupnej haly)
Zaujíma Ťa veda? Jednoodborové štúdium biológie je šité práve pre Teba. Máš jedinečnú možnosť vytvoriť si predstavu o svojom budúcom štúdiu. Dozvieš sa všetko podstatné, vrátane informácií o možnosti cestovať do zahraničia na študijný pobyt v rámci programu ERASMUS+. Zistíš, akej problematike výskumu sa venujú vedci na ÚBEV a študenti pri vypracovaní záverečných prác. Neváhaj klásť otázky, radi Ti odpovieme. Ak prednášku nestihneš, príď v čase 11:00-11:30 hod., kedy všetko podstatné zopakujeme ešte raz.
10:00-10:30 hod. / 11:30-12:00 hod. Učiteľstvo biológie a chémie
(miestnosť RBL1 – chodba smerom vpravo zo vstupnej haly)
Nevieš sa rozhodnúť, ktorý prírodovedný predmet si vybrať? Zvoľ si kombináciu biológie s iným predmetom a prihlás sa na medziodborové štúdium. Môžeš pokračovať v učiteľskom štúdiu, no ak Ťa osloví iba jeden z predmetov, zvolíš si program jednoodborového štúdia. Povieme Ti, aké možnosti prináša medziodborové a učiteľské štúdium kombinácie biológia – chémia. Príď si vypočuť, aké predmety Ťa čakajú a aké sú Tvoje možnosti rozvoja počas štúdia na bakalárskom a magisterskom stupni. Ak prednášku nestihneš, príď v čase 11:30-12:00 hod., kedy si všetko podstatné zopakujeme.
09:30-13:00 hod. Interaktívny stánok ÚBEV a návšteva učební
- Interaktívny stánok ÚBEV
(vstupná hala RB pavilónu)
V interaktívnom stánku máš možnosť zistiť, čo zahŕňa práca zoológa a pozrieť si zblízka organizmy, ktoré sú všade okolo nás, no predsa ich nevidíme. Zažiješ tiež genetiku na vlastnej koži – uvidíš, čo všetko sa skrýva v Tvojich bunkách, vyskúšaš si izoláciu DNA a preskúmaš fascinujúci svet chromozómov pod mikroskopom. Spoznáš ľubovník bodkovaný plný liečivých tajomstiev a mikroorganizmov. Zistíš, či dokážeš identifikovať vône známych rastlín, preskúmaš kryštalické metabolity produkované lišajníkmi a spoznáš aj slizovky – zvláštne organizmy, ktoré očaria svojimi plodnicami zaujímavých tvarov, farieb a veľkostí. V stánku máš možnosť sa dozvedieť aj to, čomu sa venujú členovia katedry mikrobiológie v oblasti vzdelávania, výskumu a spolupráce so zahraničnými aj domácimi inštitúciami. - Fantastický svet parazitov
(morfologická učebňa RBL2 – chodba vpravo zo vstupnej haly)
Svet parazitov je rozmanitý vo veľkostiach, tvaroch aj umiestnení jednotlivých druhov v hostiteľskom organizme. Ukážeme Ti ľudské parazity, ktoré spôsobujú závažné ochorenia, vysvetlíme ich zložité životné cykly a cesty akými sa šíria v prostredí. - Staň sa študentom anatómie, cytológie či histológie
(morfologická učebňa RBL3 – chodba vpravo zo vstupnej haly)
Navštív morfologickú učebňu a staň sa na chvíľu študentom anatómie, cytológie či histológie. V učebni si môžeš pripraviť vlastný preparát alebo pozorovať živočíšne tkanivá pomocou svetelného mikroskopu a pracovať s anatomickým modelom človeka.
Prehliadka laboratórií
(informácie o prehliadke získaš v interaktívnom stánku ÚBEV)
10:30-11:30 hod. Mikrosvet – bunková biológia a mikrobiológia
- Laboratórium konfokálnej mikroskopie
(schody zo vstupnej haly smerom dole – prvé dvere vľavo)
V laboratóriu konfokálnej mikroskopie objavíš čaro fluorescencie a pochopíš princípy, vďaka ktorým je možné zobraziť tkanivá či bunky v 3D. - Laboratórium transmisnej elektrónovej mikroskopie
(schody zo vstupnej haly smerom dole – chodba vľavo)
V laboratóriu transmisnej elektrónovej mikroskopie nazrieš do ultraštruktúry bunkových organel, ktoré naše oko bez mikroskopu nedokáže rozpoznať a pochopíš, že zostrojenie elektrónového mikroskopu bolo významným míľnikom pre poznanie v bunkovej biológii. - Laboratórium prietokovej cytometrie
(schody zo vstupnej haly smerom dole – chodba vľavo)
V laboratóriu prietokovej cytometrie zistíš, aké modely používajú vedci v onkologickom výskume a ako analyzujú a triedia nádorové bunky kultivované in vitro. - Mikrobiologické laboratórium
(schody zo vstupnej haly smerom hore – 3. poschodie)
V laboratóriu mikrobiológie zistíš, čo všetko by mal mikrobiológ vedieť, aby bol schopný zistiť biodiverzitu mikroorganizmov v akejkoľvek vzorke.
Prehliadka laboratórií ÚBEV na Mánesovej 23
(prechod cez budovu vrátnice Botanickej záhrady UPJŠ do vstupnej haly)
11:30-12:30 hod. Spoznaj výskum na katedre biológie rastlín a katedre genetiky
- Prehliadka laboratórií katedry biológie rastlín
(schody zo vstupnej haly smerom hore – 1. poschodie)
Študuj evolúciu, vznik druhov a spôsoby rozmnožovania rastlín s využitím cytogenetických metód. Nazri do laboratória izolácie sekundárnych metabolitov, kde získavame nové látky z lišajníkov s potenciálom pre farmakologické využitie pomocou chromatografických metód. Spoznaj rôzne kultivačné metódy machov a pečeňoviek za účelom ochrany ohrozených druhov či pre rôzne biochemické a fyziologické analýzy. - Príď spoznať katedru genetiky – prehliadka laboratórií
(schody zo vstupnej haly smerom hore – 1. poschodie)
Uvidíš laboratóriá pre kultiváciu rastlín a húb, ktoré komplexne analyzujeme: od izolácie nukleových kyselín cez celogenómové sekvenovanie po spracovanie metabolických profilov.
Niektoré z našich laboratórií môžeš vidieť aj virtuálne:
Laboratórium molekulárnej biológie / Fyziologické a imunologické laboratórium / Zoologická učebňa / Dermoplastické laboratórium.
Ústav biologických a ekologických vied
Do výskumu na Ústave biologických a ekologických vied PF UPJŠ sú aktívne zapájaní aj študenti stredných škôl v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti a výskumných projektov. O ich úspechu si môžeš prečítať na webe PF UPJŠ. Viac informácií o štúdiu biológie nájdeš na webovej stránke ÚBEV PF UPJŠ v časti Štúdium. Videá o nás nájdeš aj na YouTube a v relácii Veda a technika STVR. Sleduj nás na sociálnych sieťach Instagram a Facebook a dozvieš sa viac o rôznych akciách a zahraničných pobytoch našich doktorandov. Nezabudni si pozrieť tematickú mapu, kde po vyhľadaní Prírodovedeckej fakulty ľahko nájdeš ÚBEV na Šrobárovej 2 alebo Mánesovej 23. Orientáciu v našich priestoroch počas Dňa otvorených dverí Ti uľahčí aj virtuálna prehliadka ÚBEV na Šrobárovej 2 a Mánesovej 23.
09:30 – 9:45 h Študuj fyziku, biofyziku alebo ich kombináciu s iným predmetom
Jesenná 5, prízemie, miestnosť SJ0P16
Informačná prednáška kde Ti ysvetlíme prečo má fyzika na UPJŠ má silné zázemie a produkuje špičkové vedecké výsledky v spolupráci so svetovými inštitúciami ako CERN vo Švajčiarsku, XFEL a DESY v Nemecku, CALTECH v USA. Dozvieš sa, že naši absolventi nemajú problém s uplatnením sa doma či v zahraničí na prestížnych univerzitách a vedeckých inštitúciách, bežne obsadzujú manažérske a riadiace pozície veľkých firiem, či zakladajú svoje vlastné. Svedčia o tom aj nominácie a ocenenia našich fyzikov v posledných rokoch na ESET Science Awards, Vedec roka, Popularizátor vedy.
Ponúkame osobnejší prístup učiteľa pred masami. Počet študentov fyziky nikde na svete nie je veľký, čo aj u nás znamená individuálny prístup ku študentom. Prezri si vzorku našich najzaujímavejších výsledkov v rubrike Vedou meníme svet alebo v prehľade tu alebo v relácii VAT.
Študentov prirodzene pripravujeme v našich laboratóriách, na ktorých vybavenie sme hrdí. Ukážeme ti ich všetky v nasledovných časoch.
9:45 – 10:15 h / 10:20 – 10:50 h / 10:55 – 11:25 h / 11:30 – 12:30 h
Naše laboratóriá:
- Fyzika kondenzovaných látok: Príď si prezrieť moderné laboratória fyziky kondenzovaných látok, oboznámiš sa s výskumnými možnosťami a postupmi práce špičkových vedcov.
- Teoretická fyziky, astrofyzika, jadrová fyzika: Malý tresk vo veľkom laboratóriu – CERN, Otvorené laboratória jadrovej fyziky: Nahliadneš do metód základného výskumu v oblasti jadrovej a subjadrovej fyziky, kvantovej fyziky, ktorý prináša nové poznatky o základných stavebných jednotkách hmoty a interakciách medzi nimi. Budú predstavené experimenty na urýchľovačoch častíc (CERN,) a aplikácie v oblasti klinickej medicíny a nukleárnej fyziky.
- Biofyzika: V našich laboratóriách zažiješ moderné biofyzikálne metódy a prístupy vo výskume liečby rakoviny, proteínového inžinierstva a skúmaní znečistenia životného prostredia.
- Didaktika Fyziky: Spoznaj pracovisko moderného učiteľa fyziky cez interaktívne fyzikálne experimenty.
Naše laboratóriá môžeš vidieť aj virtuálne:
Učebňa elektrotechnického praktika / Praktikum školských fyzikálnych pokusov
Laboratórium fyzikálneho vzdelávania / STEM laboratórium.
Fyzikálne experimenty s mobilom zažiješ s našim študentmi aj na chodbách medzi 9:45 – 12:00 h
Na prízemí v miestnosti SJ0P16 na Jesennej 5 si môžeš bezpečne odložiť svoje veci a získať viac informácií o štúdiu.
O štúdiu a našej práci sa dozvieš aj zo sociálnych sietí cez linky nižšie:
Video ochutnávka
Virtuálna prehliadka
Facebook
Instagram
Web
09:30 – 10:00 h Študuj geografiu a geoinformatiku alebo medziodborové štúdium geografie
Jesenná 5, 2. poschodie, miestnosť SJ2P13
Informačná prednáška Ústavu geografie a diskusia o štúdiu, vďaka ktorému zvládneš moderné geografické metódy ako geografické informačné systémy, globálne navigačné satelitné systémy, totálne stanice, letecké a družicové snímkovanie, laserové skenery a drony, 3D modelovanie krajiny. Naučíme ťa zlepšovať životné prostredie, vyvíjať webové mapové služby, analyzovať družicové snímky, mapovať dronmi, vyhodnocovať prírodný potenciál a ľudský kapitál regiónov. Zažiješ aj mnoho cestovania a výučby v teréne ako aj odbornú prax. Ak ťa láka aj iný odbor, smelo pridaj ku geografii ďalší v rámci medziodborového štúdia a necháš si priestor pre rozhodovanie. Na magisterskom stupni si vyberieš jeden z nich, alebo sa staneš učiteľom oboch. Poctivo pripravení učitelia našim školám chýbajú. Prednášku zopakujeme 11:00-11:30. O štúdiu a našej práci sa dozvieš aj zo sociálnych sietí cez linky dole.
10:00 – 10:30 h Keď geografi cestujú a čím žijú študenti geografie
Jesenná 5, 2. poschodie, miestnosť SJ2P13
Dôležitou súčasťou odbornej profilácie študenta sú skúsenosti a zručnosti nadobudnuté počas terénnych cvičení a exkurzií v rôznych zaujímavých lokalitách na Slovensku ako aj v zahraničí. Počas štúdia, Ústav geografie realizuje širokú paletu exkurzii, terénnych cvičení a mapovacích kurzov. Prirodzene najväčším lákadlom sú zahraničné exkurzie, počas ktorých študenti majú možnosť navštíviť krajiny a získať nové geografické poznatky o regiónoch, ktoré často unikajú pozornosti verejnosti i odborných kruhov. Predstavíme ti ako vzdelávame priamo v krajine, čo nevyhnutne patrí k štúdiu geografie. Náš študent ti porozpráva, čo zažíva geograf na UPJŠ a mimo nej, kde sa stretáva so svojimi učiteľmi. Prednášku zopakujeme 11:30-12:00. Pozri si náš Youtube, ak chceš vedieť viac ešte dnes.
9:00 – 12:30 h Interaktívny stánok Ústavu geografie
Jesenná 5, 1. poschodie
V našom interaktívnom stánku sa dozvieš viac o moderných geografických metódach a technológiách, ktoré využívame aj vo výučbe, tiež o požiadavkách praxe na geografa.
Virtuálna realita
Ponor sa do virtuálneho sveta a objavuj geografické aspekty nášho sveta v Google Earth ako nikdy predtým! Pomocou setu VR Oculus Ťa prenesieme na Tvoje vysnené miesta, prejdeš sa priamo ulicami miest, zákutiami jaskýň alebo si vychutnáš pohľad napríklad na naše Tatry z vtáčej perspektívy.
11:00 – 11:30 h Študuj geografiu a geoinformatiku alebo medziodborové štúdium geografie
Jesenná 5, 2. poschodie, miestnosť SJ2P13
11:30 – 12:00 h Keď geografi cestujú a čím žijú študenti geografie
Jesenná 5, 2. poschodie, miestnosť SJ2P13
Šrobárova 2 a Moyzesova 11
9:30 – 12:30 h Študuj chémiu a medziodborové štúdium chémie
Moyzesova 11, prízemie, aula prof. M. Prasličku – RB0A5, vstup do areálu zo Šrobárovej ulice
Povieme ti všetko o štúdiu chémie. Ako môžeš u nás priamo participovať na výskume pod vedením vysokokvalifikovaných odborníkov, ktorých odbornosť odzrkadľujú aj významné ocenenia (Cena za vedu a techniku, Vedec roka, ESET Science Award, L´Oréal-UNESCO Pre ženy vo vede, Slovenka roka). Že podpora vzdelávania a stáží v zahraničí je u nás samozrejmosťou! Dozvieš sa, že naši absolventi nemajú problém s uplatnením sa doma či v zahraničí. A samozrejme, že na chémii sa priateľské vzťahy so študentmi budujú už od 1. ročníka aj cez mimoškolské aktivity.
„Chémia u NÁS pre VÁs“ (10:00 – 13:00 h)ti umožní nahliadnuť do našich priestorov. Podrobnejšie ti predstavíme jednotlivé oblasti výskumu. Ukážeme ti ako vznikli vedecké objavy, ktoré boli ocenené. A aby to nebolo len o „bielych“ plášťoch a „zložitej“ vede „spestríme“ to krátkymi experimentami.
Ak prídeš neskôr, nič nezmeškáš!
Prednášku zopakujeme aj 11:30 h, resp. informácie dostaneš priebežne v našich info stánkoch (na prízemí pred Aulou prof. M. Prasličku – RB0A5, Moyzesova 11 a vo vestibule na prízemí Ústavu chemických vied, Moyzesova 11) alebo v ktoromkoľvek našom laboratóriu.
Niektoré z našich laboratórií môžeš vidieť aj virtuálne:
Cvičebňa anorganickej chémie / Laboratórium analytických metód / Laboratórium NMR spektroskopie / Periodická sústava prvkov.
O štúdiu a našej práci sa dozvieš aj zo sociálnych sietí cez linky dole.
10:30 – 11:00 h Učiteľstvo biológie a chémie
Moyzesova 11, 1. poschodie, RB0P1, vstup do areálu zo Šrobárovej ulice
Ak ťa láka aj iný prírodovedný alebo filozofický odbor, smelo si ho pridaj ku chémii v rámci medziodborového štúdia a necháš si priestor pre rozhodovanie. Na magisterskom stupni si vyberieš jeden z nich, alebo sa staneš učiteľom oboch v kombinácii. Vysvetlíme ti ako medziodborové štúdium a štúdium učiteľstva prebieha u nás. Povolanie učiteľa dáva možnosť ostať v kontakte s mladými ľuďmi celý život a príležitosť ovplyvňovať ich myslenie. Vyžaduje byť tak trochu hercom, režisérom, aj poradcom formujúc generácie ľudí do budúcna. Poctivo pripravení učitelia našim školám chýbajú a my ťa pripravíme byť jedným z nich.
Prednášku zopakujeme o 11:30 h, resp. informácie dostaneš priebežne v info stánku na prízemí pred Aulou prof. M. Prasličku – RB0A.
10:00 – 13:00 h Chémia u NÁS pre VÁS
Ústav chemických vied, Moyzesova 11, vstup do areálu zo Šrobárovej ulice
Skupiny budú rotovať medzi laboratóriami po 30 minútach.
Tajomstvá elektrochémie
Laboratórium Katedry analytickej chémie, RC1L213, Moyzesova 11, 1. poschodie.
Objavte fascinujúce možnosti elektrochémie, ktoré nachádzajú uplatnenie v rôznych oblastiach vedy a techniky. U nás sa oboznámite s rôznymi elektrochemickými procesmi a reakciami, ktoré budú demonštrované na príkladoch ako neviditeľné písmo, farebná elektrolýza či demonštrácia korózie. Okrem toho sa môžete tešiť na chemické pexeso!
Metódy pre súdnu (forenznú) chémiu
Laboratórium Katedry analytickej chémie, RC1L222, Moyzesova 11, 1. poschodie.
Ukážeme Vám stanovenie alkoholu v krvi, v destilátoch a ako jednoducho dokážeme identifikovať zápalne látky a zmesi na mieste po požiari. Priblížime Vám aj náš vlastný výskum v tejto oblasti.
Čarovná minca a kúzelná lízanka? Tak to je anorganika ako ju poznáš aj nepoznáš
Laboratórium Katedry anorganickej chémie, RC2L318, Moyzesova 11, 2 poschodie
Anorganická chémia je plná farieb a zázrakov. Niektoré sa dejú každý deň v našich životoch a iné sú skryté a vidíme iba ich výsledky. V našom laboratóriu uvidíte, čo sa nikdy nepodarilo alchymistom a nám áno, budete pozorovať kúzelnú premenu bežnej mince.
Pozriete sa aj na čarovnú lízanku, ktorá sa bude používať nezvyčajným spôsobom a dozvieme či sú všetky lízanky rovnaké, čo obsahujú a prečo dokáže to čo dokáže.
Svet očami organického chemika
Laboratóriá Katedry organickej chémie, RB2L01, Šrobárova 2, RB pavilón, 2. poschodie
Prevedieme ťa organickými laboratóriami a ukážeme ako sa syntetizujú, purifikujú a identifikujú organické zlúčeniny. Vysvetlíme ti moderné metódy využívané v organickej chémii a netradičné spôsoby prípravy látok, ako je napríklad mikrovlnná syntéza a reakcie realizované v autokláve (pod tlakom).
Kam kráčaš … biochémia?
Laboratórium Katedry biochémie, RCOL109, Šrobárova 2, RB pavilón, prízemie
V biochemickom laboratóriu ti podrobne vysvetlíme aktuálny smerovanie výskumu v biochémii a aj jeho praktické využitie, napr. ako je možné sledovať svetielkovanie molekúl formou fluorescencie a (bio)luminiscencie, ako sa tieto procesy využívajú v súčasnosti a budú sa dať využiť v budúcnosti.
„Stará známa v novom šate“
Moyzesova 11, 1. posch.
Aby toho nebolo málo, tak máme pre teba k dispozícii Interaktívnu periodickú tabuľku J „z našej vlastnej dielne“, plnú zaujímavých faktov, obrázkov, videí a kuriozít k jednotlivým prvkom. Ešte si ju nevidel? Nahliadni, si srdečne vítaný!
Pozri ešte dnes:
Video z našich priestorov
Virtuálna prehliadka
Facebook
InstagramWeb
09:30 – 10:00 h Študuj na Ústave Informatiky
Park Angelinum 9, miestnosť SA1A1
Informačná prednáška
- Informačná prednáška o študijných programoch informatika, aplikovaná informatika, analýza dát a umelá inteligencia.
- Dozviete sa o rozdieloch medzi programami a ako si vybrať ten najlepší pre vás.
- Predstavíme históriu Ústavu informatiky, prácu študentov a absolventov.
10:00 – 10:45 h Firemná pozvaná prednáška
Park Angelinum 9, miestnosť SA1A1
- Téma: Spolupráca a úspešné produkty
- Prednášajúca: Mariana Zapotoková, VISSIM
10:45 – 12:30 h Zo študentmi o štúdiu, krátke študentské a odborné prednášky,
ukážka priestorov a stánky
Park Angelinum 9, miestnosti SA1C03, SA1C04, SA1C05 a ďalšie
- Diskusie s aktuálnymi študentmi a absolventmi: Prečo si vybrali štúdium na Ústave Informatiky a čo sa im na štúdiu páči alebo nepáči a ako to hodnotia absolventi z pohľadu svojho aktuálneho zamestnania.
- Krátke prednášky na témy ako umelá inteligencia, kybernetická bezpečnosť a ďalšie aktuálne problémy.
- Ukážky priestorov a možnosť opýtať sa na čokoľvek, čo vás zaujíma.
Pozri ešte dnes:
09:30 – 10:15 h Študuj na Ústave matematiky
Jesenná 5, 1. poschodie, miestnosť SJ1S24 VKM – videokonferenčná miestnosť
Dozviete sa všetko o možnostiach štúdia v odboroch Matematika, Ekonomická a finančná matematika, Analýza dát a umelá inteligencia, medziodborové štúdium matematiky. Povieme si, ako je matematika v reálnom svete užitočná a ako sa s ňou možno uplatniť na trhu práce. Ukážeme, čo okrem štúdia zahŕňa život na našom ústave a priestory, v ktorých môžeš študovať.
10:20 – 12:00 h Prednášky, stánky, diskusie
Jesenná 5, 1. poschodie, miestnosť SJ1S24 VKM – videokonferenčná miestnosť
Budete si môcť vypočuť zaujímavé matematické prednášky. Porozprávajte sa s našimi súčasnými študentmi ohľadom študijných aj mimoštudijných záležitostí na našom ústave. Tí vám isto najlepšie povedia, čo sa im na štúdiu u nás páči (a čo nie). Otestujte svoje matematické znalosti pomocou kvízu. Môžete tiež odhaliť matematiku za niekoľkými matematickými hrami. Ak si chcete oddýchnuť, môžete si pohrať a potrápiť si mozog množstvom logických úloh a hlavolamov.
Chcem byť učiteľom matematiky
Po učiteľoch matematiky je aktuálne veľký dopyt. Jednoducho, na trhu chýbajú. Ak rozmýšľaš nad štúdiom učiteľstva, o prácu nebudeš mať núdzu. Príď sa porozprávať o skúsenostiach so štúdiom učiteľstva u nás s našimi študentmi a na krátkych ukážkach si vyskúšaj ako učíme budúcich učiteľov učiť.
Chcem študovať matematiku, uplatním sa s ňou?
Porozprávaj sa o skúsenostiach štúdia Matematiky, Ekonomickej a finančnej matematiky a Analýzy dát a umelej inteligencie s našimi študentmi. Spoznaj firmy, ktoré o absolventov matematiky majú veľký záujem.
POČÍTAJ S NAMI, RÁTAME S TEBOU!
Pozri ešte dnes:
Video z našich priestorov
Virtuálna prehliadka
Facebook
InstagramWeb
Ako sa dostanete na naše pracoviská počas Dňa otvorených dverí:
- Z vlakovej a autobusovej stanice:
- Na Šrobárovu 2 (zastávka Alžbetina, Rektorát UPJŠ) alebo Jesennú 5 (zastávka Zimná alebo Radnica Starého Mesta) sa dostanete električkou alebo autobusom za približne 10 minút. Pešo je to približne 20 minút.
- Na Šrobárovu 2 (zastávka Alžbetina, Rektorát UPJŠ) alebo Jesennú 5 (zastávka Zimná alebo Radnica Starého Mesta) sa dostanete električkou alebo autobusom za približne 10 minút. Pešo je to približne 20 minút.
- Medzi areálmi Jesenná 5 a Šrobárova 2:
- Vzdialenosť je približne 15 minút pešej chôdze.
- Vzdialenosť je približne 15 minút pešej chôdze.
- Na aktivity v Botanickej záhrade UPJŠ na Mánesovej 23:
- Električkou z Kuzmányho ulice (zastávka Alžbetina, Rektorát UPJŠ) autobusom č. 12 na zastávku Botanická záhrada alebo električkou 1 (zo zastávky Krajský súd) za približne 20 minút.
- Pešo je to asi 30 minút.
Ak potrebujete podrobnejšie informácie, radi vám poradíme. Tešíme sa na vašu návštevu!