Výsledky prijímacieho konania a pokyn k zápisu

Prosíme uchádzačov, ktorí nie sú prijatí, nech neposielajú odvolanie skôr, ako im bude doručené písomné rozhodnutie o neprijatí.

Milí naši budúci prváci,
podľa §58, ods. 9 Zákona č. 131/2002 Zb. ste návratkou povinní potvrdiť, či sa zapíšete na štúdium na našej fakulte. Vaše skoré rozhodnutie nám umožní skvalitniť prijímací proces.

Návratka

Návratku je potrebné zaslať elektronicky – ais2.upjs.sk najneskôr do 31.07.2024.

Súčasťou návratky (návod: ais2.upjs.sk/ais/manualy/AiS2_manual_navratka2.pdf) je:

• žiadosť o vydanie študentského preukazu ISIC,
  • záujem o poskytnutie ubytovania.

Prístup k evidencii návratky:
login: Login (je uvedený spolu s výsledkom prijímacieho konania na web stránke fakulty)
heslo: rodné číslo – bez lomky (pre uchádzačov, ktorí sú  študentmi PF je heslo do AiS2 tiež heslom pre el. návratku).

Zápis na štúdium pre uchádzačov, ktorí sa nezapísali 26.6.2024 sa bude konať :

02.09.2024: jednoodborové štúdium biológia, chémia, geografia a geoinformatika, medziodborové štúdium biológia – psychológia, biológia – geografia, fyzika – chémia, geografia – psychológia, geografia – informatika, chémia – geografia, chémia – informatika

04.09.2024: jednoodborové štúdium  aplikovaná informatika, informatika, fyzika, biofyzika, ekonomická a finančná matematika, matematika, medziodborové štúdium analýza dát a umelá inteligencia, biológia – chémia, biológia – informatika, fyzika – biológia, fyzika – informatika, matematika – biológia, matematika – fyzika, matematika – chémia, matematika – geografia, matematika – informatika, matematika – psychológia

Informácie budú  tiež zaslané poštou spolu s rozhodnutím o prijatí.

Prosíme študentov, aby si po podaní návratky nevytvárali v AiS2 zápisný list a nezapisovali si predmety.

Poplatky

Poplatok je nutné hradiť  výhradne bankovým prevodom alebo platobnou bránou.

Príkaz na úhradu je možné  vygenerovať z elektronickej návratky po jej potvrdení. Pri prvom vydaní preukazu neuhrádzajte prolongačný poplatok. Všetky bankové symboly sú povinné. Poplatok si najprv generujte v AiS2, až potom ho uhrádzajte.

V prípade, že už ste vlastníkom študentského preukazu UPJŠ (už ste na UPJŠ študovali), do 25.8.2024 je potrebné uhradiť len prolongačný poplatok. Poplatok za prolongáciu vygeneruje Správa AIO na Vaše požiadanie (typ prolongácie si vyberáte podľa informácií na webe aio v novinkách, následne napíšete požiadavku Správe AIO). Poplatok uhrádzate až po vygenerovaní predpisu platby v AiS2. Nájdete ho v neuhradených poplatkoch.

Ubytovanie

Študentom 1. roč. poskytujeme ubytovanie v ŠD UPJŠ na Medickej ul. Možnosť podať žiadosť o ubytovanie sa zobrazí po potvrdení elektronickej návratky. Žiadosť o ubytovanie je nutné potvrdiť súčasne s návratkou. Prípadnú prílohu k žiadosti o ubytovanie – kópiu preukazu ZŤP, doklad o tom, že uchádzač je sirota alebo polosirota zašlite na študijné oddelenie do 31.07.2024. Informácia o pridelení ubytovania bude zverejnená po 25.08.2024 v AiS2 (v stĺpci Žiadosť akceptovaná“ bude zobrazené „A“.)

Informácie k ubytovaniu

Informácie pre študentov so špecifickými potrebami

Pre všetkých prvákov je určené Úvodné sústredenie, ktorého zaujímavý program po odboroch už pripravujeme. V termínoch 02.09. – 04.09. alebo 04.09. – 06.09. zažijete prvý neformálny kontakt so spolužiakmi, učiteľmi ale aj vedením fakulty. Náklady na ubytovanie a dopravu vám uhradíme, stravné vo výške 30 € ostane na vás.

K úspešnému štartu do vysokoškolského štúdia Vám iste prídu vhod bezplatné Prípravné kurzy, ktoré budú nadväzovať na úvodné sústredenie.

Váš život sa postupne zmení, akademický rok začíname 16.09.2024, čaká vás imatrikulácia (oficiálna a študentský ples), zimný semester, zimné skúšobné obdobie, …

Vitajte, prírodovedci.