Prvé Celoslovenské kolo ŠVK v geografii na UPJŠ v Košiciach

Dňa 23. 5. 2024 sa na Ústave geografie uskutočnilo prvé Celoslovenské kolo Študentskej vedeckej konferencie z geografie. Súťaže sa zúčastnili 11 úspešní účastníci regionálnych kôl ŠVK zo slovenských geografických pracovísk: Prírodovedeckej fakulty UK Bratislava, Fakulty prírodných vied a informatiky UKF Nitra, Fakulty prírodných vied UMB Banská Bystrica, Fakulty humanitných a prírodných vied PU Prešov a Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Ich príspevky hodnotila odborná komisia zložená zo zástupcov každej z uvedených fakúlt.

S radosťou oznamujeme, že sa dvaja študenti našej fakulty, Max Timothy Martin (geografia a geoinformatika) a Denisa Jacková (učiteľstvo geografie a biológie), umiestnili na prvom resp. druhom mieste

Srdečne blahoželáme im k tomuto významnému úspechu, ktorý je dôkazom kvality vzdelávania na prírodných vied na UPJŠ v Košiciach.

Výsledky:

1. miesto: Max Timothy Martin (Ústav geografie, PF UPJŠ v Košiciach)
Téma práce: Určenie druhového zloženia vegetácie z hyperspektrálnych dát metódami strojového učenia

2. miesto: Denisa Jacková (Ústav geografie, PF UPJŠ v Košiciach)
Téma práce: Budúcnosť vysokoškolského vzdelávania v kontexte zmenšujúcej sa študentskej populácie: modelovanie na území Košíc a Bratislavy

3. miesto: Tomáš Šuvada (Katedra geografie a geológie, FPV UMB Banská Bystrica)
Téma práce: Hodnotenie cykloturistickej siete v regióne Turiec