A Ide to AI inak?

Dňa 26.10.2024 sa uskutočnil prvý Klub učiteľov matematiky v tomto školskom roku. Venovali sme sa tomu, aké úlohy školskej matematiky a matematickej olympiády vie umelá inteligencia vyriešiť a kde má svoje limity. O svojej skúsenosti s AI prišiel porozprávať Samuel Šandor (Gymnázium Poštová, Košice), víťaz krajského kola MO v kategórii B, ktorý sa testovaniu AI v tejto oblasti venuje ako svojej záľube.

Diskutovali sme o tom, či môže AI nahradiť učiteľa, vytvoriť kvalitnú prípravu alebo test na hodinu matematiky. Zdá sa, že AI je v tejto oblasti nápomocná len čiastočne. Nie je ako robotický vysávač, ktorý namiesto Vás povysáva. Skôr by sme ju vedeli prirovnať k elektrobicyklu, ktorý nám síce pomáha, ale ešte veľa musí urobiť jazdec. Ak jej dávame správne pokyny  môže nám pomôcť dostať sa tam kam chceme, ale neurobí všetko za nás.

Tešíme sa na najbližšie stretnutie s názvom A Ide to AI inak – klasické a kvantové výpočty v pondelok 11.11.2024 opäť o 14:30 h.