70 rokov CERN-u – inšpirácia pre budúcnosť

CERN oslavuje 70 rokov svojej existencie, počas ktorých sa stal najvýznamnejším centrom výskumu elementárnych častíc a štruktúry hmoty na svete, vzorom medzinárodnej mierovej spolupráce na vedeckom poli, motorom vývoja nových technológií a ich transferu do členských krajín a školiacim centrom mladej generácie. Pri príležitosti tohto výročia organizuje slovenská komunita fyzikov vysokých energií prednáškovú akciu 70 rokov CERN-u – Inšpirácia pre budúcnosť, spojenú s výstavou. Podujatie je určené stredným školám a verejnosti. Konať sa bude v Bratislave 10. – 11. júna 2024 vo V-klube a v Košiciach 19.-21. júna 2024 v Kulturparku.

Na jeho organizačnom zabezpečení, rovnako ako aj v rámci prednáškovej časti programu, sa podieľajú aj zamestnanci Katedry jadrovej fyziky a subjadrovej fyziky Ústavu fyzikálnych vied PF UPJŠ.