Literárny fond ocenil naše študentky

Literárny fond je národnokultúrna verejnoprávna inštitúcia, ktorá podporuje vznik nových diel z oblasti slovesnej, divadelnej, rozhlasovej, televíznej a filmovej kultúry. Jeho Sekcia pre vedeckú a odbornú literatúru a počítačové programy udelila štyrom našim študentkám prémiu za najlepšiu prácu študentskej vedeckej konferencie v akademickom roku 2023/24.

Ocenenie získali:

Mgr. Júlia Milanová (zoológia a fyziológia živočíchov):
Integrative taxonomy of cave representatives of the genus Pygmarrhopalites of Western Carpathians

Mgr. Jana Jandová (analytická chémia):
Skúmanie možností testovania originality a kvality vybraných destilátov s využitím GC-FID

Mgr. Alexandra Migasová (anorganická chémia):
Histidínom povrchovo modifikovaný mikropórovitý materiál UiO-66 ako nosič liečiva

Bc. Ivana Mojžišová (biológia – chémia):
Príprava, charakterizácia a optimalizácia podmienok prípravy Zn biodegradovateľných materiálov modifikovaných keramickým povlakom

Srdečne blahoželáme a veríme, že úspech našich študentiek inšpiruje ostatných ku vedeckému výskumu a jeho prezentácii!

Vedenie PF UPJŠ v Košiciach

Viac informácií