Prejsť na obsah

Výskum

3minút, 40sekúnd

1) Zodpovedný riešiteľ grantového projektu VEGA 1/0692/12 – “Ústavné princípy a ich vplyv na tvorbu a realizáciu práva“  

Počas riešenia tohto bolo publikovaných 110 publikačných výstupov. Rozmanitosť jednotlivých výstupov projektu (vedecké monografie, články v domácich a zahraničných vedeckých časopisoch, publikované príspevky na domácich a zahraničných vedeckých konferenciách potvrdzuje širokospektrálnosť riešenej témy a potrebnosť v rôznych oblastiach spoločenského života. Projekt bol hodnotený s vynikajúcimi výsledkami.

2) Zodpovedný riešiteľ grantového projektu VEGA 1/0613/09 -Ústava a Ústavné zákony.

Projekt mal za cieľ zmapovať podobu ústavného systému Slovenskej republiky, pričom sa osobitne zameral na postavenie ústavných zákonov  v právnom poriadku Slovenskej republiky v širšom historickom a ústavno-teoretickom kontexte.  Jeho výsledky sa stali impulzom pre diskusiu o nepísanom materiálnom jadre  Ústavy Slovenskej republiky a právno-teoretického zdôvodnenia neústavnosti ústavných zákonov. Výsledky projektu boli týmto úspešne dosiahnuté.

3) člen riešiteľského koletívu pre vydanie 11.zväzku edície  A Treatise of Legal Philosophy and General Jurisprudence ( vedúci projektu Prof. E. Pattaro, CIRSFID and Law Faculty, University of Bologna, Italy).

A Treatise of Legal Philosophy and General Jurisprudence je tematicky vyčerpávajúca, viaczväzková edícia zameraná na problémy právnej filozofie a vo všeobecnosti právnej vedy, tak z teoretického ako i historického pohľadu. Edícia je určená pre právnikov, ako aj právnych a praktických filozofov. Teoretická časť – 5 zväzkov zastrešuje hlavné témy, ktoré sú diskutované v súčasnosti, ako je ontológia a povaha práva, teória normativity, pojmov objektívneho a subjektívneho práva, práva a morálky, právnej epistemológie, výkladu práva, prameňov práva, právnej argumentácie a právnej logiky. Historická časť edície – 6 zväzkov sa zameriava na vývoj právneho myslenia od antického Grécka až po 20. storočie. Dejiny právnej filozofie sú spracované na základe najvýznamnejších filozofických škôl. 

4)  člen medzinárodného riešiteľského kolektívu (Švédsko, Poľsko, Ukrajina) výskumného projektu Švédskej kráľovskej akadémie vied – „Teória legislatívy a alternatívy právnej regulácie“ (Legislation Theory and Alternatives to Legal Regulation). Pod vedením zodpovedného riešiteľa : prof. Dr. Hakan Hydén, Lund, Sweden ( 2005-2007).

5) člen výskumného kolektívu inštitucionálneho projektu na Právnickej fakulte TU v Trnave „Pramene a dokumenty k histórii ústavného práva platného na území Slovenska (1918-1993)“, odborné vedenie projektu Mgr. Slavomíra Trnkócyho a JUDr. Miriam Laclavíkovej. doba riešenia: máj 2004 – máj 2006.

6) člen výskumného kolektívu v projekte Ľudské práva a právny status na prelome tisícročí, (Ústav štátu a práva SAV, r. 1999, 2000, 2001), vedúci grantového projektu: JUDr. Katarína Zavacká, CSc.

7) zodpovedný riešiteľ inštitucionálneho projektu na Právnickej fakulte TU v Trnave „Ústavný súd Spolkovej republiky Nemecko“

8) zodpovedný riešiteľ inštitucionálneho projektu na Právnickej fakulte TU v Trnave „Ústavné právo Slovenskej republiky“

9) spoluriešiteľ medzinárodného grantového projektu Recht und Revolution (Rechtsstaatlichkeit in der Slowakischen Republik), Téma: Rechtsstaatlichkeit in der Slowakischen Republik – (Právna štátnosť v Slovenskej republike), Koordinátor: Univerzita Graz, Inštitút pre verejné právo, Prof. Dr. Joseph Marko, Doba riešenia: 1995 – 1998 

10) spoluriešiteľ medzinárodného grantového projektu Legal Research in a Dynamic Society (Svenska Visby Institutet) (Kraków – Lund – Košice), 1998-1999, koordinátor: Právnická fakulta Univerzity v Lunde (Švédsko), Prof. Dr. Aleksander Peczenik

11) účasť na grantovom projekte Právny štát (Oddelenie teórie štátu a práva, Ústav štátu a práva SAV, 1990-1993), vedúci grantového projektu: JUDr. Eduard Bárány, CSc.

12) zodpovedný riešiteľ grantového projektu „Problémy interakcie právnych kultúr“ (1992 a 1995)

13) člen riešiteľského kolektívu projektu Novoheglovstvo a jeho význam v súčasných buržoáznych štátoprávnych teóriách, Praha, Ústav státu a práva ČSAV, 1984-1986.

 


Študuj na UPJŠ