Nové voľby do Akademického senátu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Vážená akademická obec
Právnickej fakulty
Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach,

Akademický senát UPJŠ (ďalej aj „AS UPJŠ“) v súlade so zákonom č. 131/2002 o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z. n. p. (ďalej len „zákon o vysokých školách“), Štatútom UPJŠ a Zásadami volieb do Akademického senátu UPJŠ v účinnom znení (ďalej len „Zásady“) a na základe uznesenia č. 112 zo dňa 26. septembra 2024 vyhlásil nové voľby do Akademického senátu UPJŠ na funkčné obdobie 2023 – 2027 na 1 člena študentskej časti akademickej obce pre Samostatný volebný obvod.

Nové voľby do Akademického senátu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na funkčné obdobie r. 2023 – 2027 na 1 člena študentskej časti akademickej obce pre Samostatný volebný obvod sa na Právnickej fakulte UPJŠ uskutočnia

22. októbra 2024 od 9:00 do 15:00 hod

v zasadacej miestnosti LA1Z01, Kováčska 26, 040 75 Košice.

Navrhovanie kandidátov: Za kandidáta na funkciu člena AS UPJŠ môže byť navrhnutý člen akademickej obce UPJŠ, s výnimkou rektora, prorektora, dekana, prodekana kvestora a vedúceho súčasti UPJŠ, uvedených v § 21 ods. 1 písm. b) a c) zákona o vysokých školách. Navrhovať kandidátov môže každý člen akademickej obce UPJŠ. Kandidát môže navrhnúť aj sám seba.

Kandidátov na funkciu člena AS UPJŠ pre Samostatný volebný obvod navrhujú písomne členovia akademickej obce UPJŠ.

Písomný návrh kandidáta na funkciu člena AS UPJŠ pre Samostatný volebný obvod (ďalej aj „Návrh“) musí obsahovať:
a) meno, priezvisko, tituly, názov fakulty alebo inej súčasti UPJŠ, na ktorej je navrhovaný kandidát zamestnaný,
b) u zamestnancov funkčné a pracovné zaradenie kandidáta a u študentov ročník štúdia,
c) písomné vyhlásenie kandidáta, že súhlasí s kandidatúrou; nepredkladá sa v prípade, ak kandidát navrhuje sám seba,
d) meno, priezvisko a podpis navrhovateľa (navrhovateľov),
e) súhlas navrhovaného kandidáta so spracovaním a zverejnením osobných údajov v rozsahu a na účel stanovený v článku 6 ods. 4 a článku 7 ods. 4 a 5 Zásad; tento súhlas predkladá aj kandidát, ktorý navrhuje sám seba.

Návrh kandidáta pre Samostatný volebný obvod UPJŠ je potrebné odovzdať v zalepenej obálke na Dekanát Právnickej fakulty s označením „Návrh kandidáta na funkciu člena AS UPJŠ“.

v termíne do 8. októbra 2024 (vrátane) do 15:00 hod.

Akceptované budú návrhy, ktoré spĺňajú všetky náležitosti v súlade so Zásadami (zverejnené na www stránke UPJŠ v časti O univerzite – Orgány univerzity – Akademický senát – Základné dokumenty AS UPJŠ).

V Košiciach, dňa 03.10.2024

JUDr. Lukáš Jančát