Finále Česko-slovenskej právnickej súťaže ŠVOČ v Brne

Právnická fakulta Masarykovej univerzity v Brne bola organizátorom tohtoročného česko-slovenského finále právnickej súťaže o najlepšiu študentskú prácu v študentskej vedeckej odbornej činnosti ŠVOČ pre rok 2024.

Podujatie sa konalo vo štvrtok 19. septembra 2024 a do súťaže bolo za našu fakultu na základe výsledkov fakultného kola nominovaných deväť prác študentov zo všetkých stupňov štúdia. V piatich sekciách svoje práce obhajovali – Dárius Krestian, Bc. Natália Bačová, Bc. Dominik Werner, Mgr. Ján Lesniak, Bc. Andrej Kokavec, Mgr. Bc. Filip Baláži, Mgr. Laura Gazdagová, JUDr. Natália Kalinák a JUDr. Júlia Hoffmanová, LL.M.

Zároveň Právnickú fakultu UPJŠ v Košiciach reprezentovali v hodnotiacich komisiách zástupcovia z radov učiteľov pod vedením p. dekana prof. JUDr. Miroslava Štrkolca, PhD., konkrétne doc. JUDr. Karin Cakoci, PhD., doc. JUDr. Regina Hučková, PhD., JUDr. Ľudmila Elbert, PhD., univerzitná docentka, JUDr. Miroslava Kušníriková, PhD. a Mgr. Peter Koromház, PhD.

Na základe výsledkov súťaže môžeme konštatovať, že ani v tomto ročníku sme nechýbali na stupňoch pre víťazov. V najnáročnejšej sekcii, v ktorej súťažili študenti doktorandských študijných programov, sa na peknom 3. mieste umiestnil Mgr. Bc. Filip Baláži, s prácou na tému: Vybrané aspekty implementácie Globálnej minimálnej dane.

K dosiahnutému úspechu úprimne blahoželáme!

Zároveň ďakujeme všetkým súťažiacim ako aj všetkým členom hodnotiacich komisii za reprezentáciu fakulty.