Aktuálne študentské stáže na Najvyššom súde Slovenskej republiky

Najvyšší súd Slovenskej republiky otvára v zimnom semestri akademického roka 2024/2025 študentskú stáž pod vedením sudcu najvyššieho súdu. Stáž môžu študenti absolvovať v rozsahu 4 – 8 týždňov v priebehu semestra a to v závislosti od študijného programu fakulty a aktuálnych možností najvyššieho súdu. Stáž je určená pre študentov práva, ktorých úlohy budú spočívať najmä vo vyhľadávaní, triedení, analyzovaní a vyhodnocovaní judikatúry, ako aj v príprave podkladov a konceptov rozhodnutí.

Podmienky pre zapojenie sa do výberového konania:

• súhlas dekana fakulty s účasťou študenta na programe,
  • motivačný list s dôrazom na odborné zameranie uchádzača a odôvodnený záujem o stáž na najvyššom súde,
  • potvrdenie o štúdiu,
  • uvedenie kolégia najvyššieho súdu, v ktorom uprednostňuje vykonanie stáže,
  • čestné vyhlásenie o aktívnom ovládaní minimálne jedného požadovaného cudzieho jazyka na úrovni B1.

Kompletnú informáciu o podmienkach realizácie stáže nájdete na webovej stránke Najvyššieho súdu Slovenskej republiky: TU

Termín zasielania žiadosti s príslušnými prílohami: najneskôr do 6. septembra 2024 (vrátane)