Prejsť na obsah

Letná univerziáda 2024

1minút, 38sekúnd

V dňoch 1.9 až 6.9 sa v Bratislave a Trnave uskutočnila Letná univerziáda 2024. Športovci z univerzít, vysokých a stredných škôl súťažili v 14 športoch pričom tento ročník priniesol novinku v podobe súťaží v e-športoch.
Z našej Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa tohto podujatia zúčastnilo dovedna 13 študentov a 4 študentky Prešovskej univerzity (reprezentujúce UPJŠ), ktorí súťažili v atletike, plávaní, basketbale a basketbale 3×3. V atletike si prvé miesto v behu na 400m cez prekážky vybojovala Dominika Géciová. Sarah Čajbíková získala v plaveckých pretekoch tri druhé miesta v disciplínach 50m, 100m znak a 50m voľný spôsob. Basketbalistky obsadili v konečnom hodnotení 3. miesto, rovnako ako aj v basketbale 3×3. Muži taktiež súťažili basketbale 3×3, pričom tento turnaj vyhrali. Všetkým účastníkom Letnej univerziády 2024 ďakujeme za reprezentáciu našej univerzity, medailistom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom a dúfame, že na budúcich univerziádach bude naša výprava ešte väčšia a silnejšia.

Atletika:

Dominika Géciová (PrF)– 400m cez prekážky – 1.miesto
Daniel Kimák (Šar) – trojskok, skok do diaľky
Juráj Haják (Šar) – trojskok, skok do diaľky
Výsledky

Plávanie:

Sarah Čajbíková (PF) – 50m (2.miesto) a 100m znak(2.miesto), 50m (2.miesto) a 100m voľný spôsob