Univerzitný deň športu 2016/17

Dňa 5. októbra 2016 sa uskutočnila tradičná obľúbená celouniverzitná športová akcia Univerzitný deň športu. Táto akcia pozostáva z troch oddelených športových oblastí.

Pod prvú športovú oblasť spadajú skupinové športy v ktorých sa súťaží vo volejbale, streetballe, minifutbale a florbale.

V druhej oblasti sa nachádza  „Súťaž o putovný pohár rektora“ v ktorej študenti absolvujú každoročne rôzne disciplíny (Beh po schodoch s vrecom zemiakov, lukostreľba, streľba zo vzduchovky, bežecké piškvorky, hod lietajúcim tanierom na cieľ, prekážková dráha…). Súťaží sa v tímoch a aj individuálne. Najlepší tím preberie od rektora putovný pohár.

Treťou oblasťou sú doplnkové športy slúžiace na samotnú prezentáciu nových športov ako aj na spestrenie Univerzitného dňa športu (Bouldering – nový šport ponúkaný na UVŠ s vlastnou výučbovou halou, TRX pásy – nová cvičebná pomôcka).

Tohtoročný priebeh trochu narušilo nepriaznivé počasie. Všetky disciplíny boli presunuté do vnútorných priestorov. To však práve naopak pôsobilo priaznivo na náladu študentov, ktorí v znení hesla „dobrých ľudí sa všade veľa zmesti“ o to viac spolu komunikovali a smiechom zveľaďovali dobrú náladu podujatia.

Reportáž Uni TV

Prostredníctvom fotografií vám ponúkame malú ochutnávku zo spomínaného podujatia