Workshop Diverzita a inklúzia

Dňa 24.9. 2024 sa uskutoční celodenný workshop „Diversity and inclusion. Ways Forward in Fostering Inclusive and Enriching Practices and Policies at the Aurora Universities“, ktorého program je zostavený v kooperácii s Univerzitou Palackého v Olomouci a s Vrije University Amsterdam a ich expertmi:

Na základe našich predchádzajúcich rozhovorov s pani dekankou, dekanmi, prodekankami a prodekanmi z jednotlivých fakúlt sme do programu pozvali za UPJŠ pani prorektorku Elbert, prodekanku Macejovú, prodekana Benku, predsedníčku AS FVS dr. Zásadovú a dr. Madárovú a ďalších expertov, ktorí pomôžu zinteraktívniť podujatie: doc. Hricová, prorektorka  Orosová a študentov a doktorandov, ktorí sa budú starať o workshopové aktivity pre prihlásených študentov.

Workshop je určený aj pre administratívnych zamestnancov, ktorí sú na  pozíciách a pracoviskách, kde je dôležité prihliadať na princípy diverzného internacionalizovaného inkluzívneho prostredia. Dôkazom toho, že je o takéto témy záujem, je aj veľký počet mobilít v rámci Erasmus+ a mnohé aktivity, ktoré sa na UPJŠ už uskutočnili.

Workshop sa realizuje aj v rámci univerzitnej stratégie HRS4R na UPJŠ, ktorej jedným z pilierov je ďalší rast a rozvoj našich zamestnancov a tiež posilnenie internacionalizácie. Každému účastníkovi bude vystavený certifikát o účasti. Prosím pani dekanku, pánov dekanov a vedúcich zamestnancov, aby účasť na školení svojich zamestnancov považovali, ak by to bolo možné, za možnosť pre osobný a kariérny rast a rozvoj zamestnancov a ospravedlnili ich z neúčasti na ich štandardnom pracovnom programe v daný deň.

Registrácia na workshop je na tomto linku.

Workshop prebieha v anglickom jazyku v priestoroch DKC Veritas na Dominikánskom námestí 8.

doc. Ing. Silvia Rucinska, PhD.

univerzitná profesorka

Prorektorka pre internacionalizáciu UPJŠ