Prejsť na obsah

Projekt IMMERSE

3minút, 3sekúnd

The implementation of Digital Mobile Mental Health in clinical care pathways: Towards person-centered care in psychiatry

IMMERSE

IMMERSE (Implementing Mobile Mental Health Recording Strategy for Europe) spája interdisciplinárnu skupinu výskumníkov s cieľom posunúť transformáciu starostlivosti o duševné zdravie v Európe na skutočnú starostlivosť zameranú na človeka. Pevne veríme, že liečba by mala byť zameraná najmä na potreby každého jednotlivca, ktorý hľadá pomoc pri problémoch duševného zdravia, pričom títo jednotlivci by mali mať aj aktívnejšiu úlohu v procese liečby a rozhodovaní.  

IMMERSE bude preto stavať na 20-ročných skúsenostiach s používaním metodiky vzorkovania skúseností (ESM), techniky štruktúrovaného denníka, ako metodiky, ktorá stavia používateľa služby do centra ich liečby. V rámci IMMERSE sa zameriavame na ďalšiu transformáciu ESM na inovatívny, klinický nástroj digitálneho zdravia, Digital Mobile Mental Health (DMMH), v úzkej spolupráci so zainteresovanými stranami a zároveň špecificky vyhodnocujeme implementáciu tohto nástroja v bežnej starostlivosti o duševné zdravie v štyroch krajinách Európe.  

Vykonaním dôkladnej implementačnej štúdie vrátane identifikácie a prekonania niekoľkých prekážok implementácie sa zameriavame na ďalšie rozšírenie DMMH v bežnej klinickej zdravotnej starostlivosti, čím ponúkame jedinečný potenciál výrazne inovovať starostlivosť o duševné zdravie v Európe aj mimo nej. 

Misia: Posilniť duševnú zdravotnú starostlivosť zameranú na človeka. 

Vízia: Vyvinúť technológiu monitorovania, ktorá môže poskytnúť odborníkom cenný pohľad na každodenný život ich klientov a pomôcť klientom získať lepší prehľad o svojom vlastnom duševnom zdraví. 

Prečo?: 

  1. ESM môže posilniť angažovanosť a posilnenie postavenia klienta, pretože identifikuje klienta ako odborníka na jeho alebo jej skúsenosti, čo z neho robí aktívnych partnerov v ich vlastnej liečbe.
  2. Sebamonitorovanie prostredníctvom ESM môže zlepšiť sebariadenie a zotavenie klienta, pretože klientovi poskytuje nástroj na zlepšenie pochopenia vlastných problémov duševného zdravia, ako aj na efektívnejšie zvládanie týchto problémov. 
  3. Údaje ESM môžu poskytnúť smerovanie cieľov pri klinickom hodnotení a riadení starostlivosti, pretože podrobné, podrobné a osobné informácie o vzorcoch asociácií medzi symptómami, kľúčovými problémovými oblasťami a ich kontextami pomôžu lekárom dosiahnuť jasné, použiteľné a personalizované terapeutické ciele. ako zlepšiť celkové riadenie starostlivosti. 
  4. ESM môže zlepšiť spoločné rozhodovanie, pretože poskytuje veľmi potrebné relevantné a kvalitatívne každodenné informácie o kľúčových problémových oblastiach a relevantných kontextových faktoroch, ktoré sú potrebné na prijímanie rozhodnutí o liečbe a spoločné hodnotenie pokroku liečby. 

Schéma: H2020

Výzva: H2020-SC1-2020-Two-Stage-RTDH2020-SC1-2020-Two-Stage-RTD 

Realizácia projetu: 1.04.2021 – 31.03.2025

Odborný garant za UPJŠ:
Mgr. Iveta Rajničová Nagyová, PhD., FABMR.

Viac tu:
IMMERSE – The implementation of Digital Mobile Mental Health in clinical care pathways: Towards person-centered care in psychiatry 

Konzorcium:

  1. KU LEUVEN (koordinátor) 
  2. CENTRAL INSTITUTE OF MENTAL HEALTH, MANNHEIM 
  3. UNIVERSITY OF EDINBURGH 
  4. COMENIUS UNIVERSITY BRATISLAVA 
  5. PAVOL JOZEF SAFARIK UNIVERSITY KOSICE 
  6. MOVISENS GMBH 
  7. TMF 
  8. FRIEDRICH-ALEXANDER-UNIVERSITÄT ERLANGEN-NÜRNBERG 
  9. UNIVERSITY HOSPITAL HEIDELBERG 

This project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 Research and Innovation Program under Grant Agreement No. 945263.