Podpora projektov v rámci Horizon Europe

Hoci si za peniaze šťastie nekúpime, ale sú dôležité pri financovaní výskumu a rozvoji inovácií. Dňa 27.6.2024 UPJŠ zorganizovala pre zamestnancov a zamestnankyne školenie, v rámci ktorého nadobudli hlbší pohľad do fungovania programu Horizon Europe. O svoje skúsenosti sa podelili ctení hostia a hostka, ktorí sú úspešní žiadatelia aj hodnotitelia:

• prof. Mgr. Renáta Panocová, PhD. – dekanka FF UPJŠ
  • doc. RNDr. Jozef Uličný, CSc. – zástupca riaditeľa Ústavu fyzikálnych vied PF UPJŠ pre rozvoj a riadenie kvality
  • doc. RNDr. Miroslava Rabajdová, PhD., univ. prof. – prodekanka pre granty, rozvoj a medzinárodné vzťahy LF UPJŠ

O úspechu školenia svedčí aj záujem zo strany tvorivých zamestnancov a zamestnankýň UPJŠ, ktorí a ktoré sa ho zúčastnili. Účastníci a účastníčky túto iniciatívu prijali pozitívne a vyjadrili záujem o organizáciu ďalších čiastkových školení o možnostiach programu Horizon Europe.

Školenie zastrešil organizačný tým z Centra celoživotného vzdelávania a podpory projektov pod vedením RNDr. Simony Rindošovej, PhD. Ďalším členom a členkou organizačného tímu boli Ing. Silvia Medová a Ing. František Lenárt.

Touto cestou by sme chceli poďakovať hosťom a hosťke, organizačnému tímu a všetkých účastníkom a účastníčkam.

Školenie bolo realizované v rámci implementácie HRS4R na UPJŠ.

Čo je program Horizon Europe?

Horizon Europe (Horizont Európa) je kľúčový program Európskej Únie na financovanie výskumu a inovácií. Rieši zmenu klímy, pomáha dosiahnuť ciele OSN v oblasti udržateľného rozvoja a posilňuje konkurencieschopnosť a rast EÚ.

Chcete sa zapojiť do programu, ale neviete, kde začať? Kontaktujte Kanceláriu Horizon Office na UPJŠ!