Využite skúšobný prístup k nástroju Writefull

Píšete odborný text v angličtine? Využite skúšobný prístup k službe Writefull, ktorý je nastavený pre našu univerzitu do 15. 12.2024. Pomôže vám vypilovať a vylepšiť váš odborný príspevok v angličtine.

Writefull je špeciálne navrhnutý pre korektúru odborných textov v angličtine pre používateľov, pre ktorých nie je angličtina ich materinským jazykom. Nástroj používa umelú inteligenciu, konkrétne algoritmy hlbokého učenia (Deep Learning) a rozsiahlu jazykovú databázu. Kontrolu textu robí s využitím jazykových modelov vychádzajúcich z miliónov už publikovaných odborných textov. Nielen navrhuje, ako text vylepšiť, ale konkrétne ukazuje, ako sú slová a frázy používané, ako často sa slovo alebo fráza vyskytujú, a pomáha porovnať výskyt dvoch slov alebo zistiť, ktoré slová alebo synonymá sa zvyčajne vyskytujú v určitom kontexte.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE a NÁVODY nájdete na webovej stránke Univerzitnej knižnice: https://www.upjs.sk/pracoviska/univerzitna-kniznica/actuality/nastroj-writefull-vylepsite-svoje-odborne-texty-v-anglictine/ .

Zároveň pozývame na WEBINÁR v angličtine zameraný na novú verziu Writefull for Word s funkciami Ask AI, ktorý sa bude konať v stredu 30.10.2024.

Prihláška a ďalšie informácie sú na www.aib.sk/seminare/1294-writefull-ask-ai.