Vedecký tím zo IV. internej kliniky UPJŠ LF ocenený na Košice Region Innovation Awards

Vedecký tím IV. internej kliniky Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, člen výskumnej skupiny EXcelentný Tím pre výskum AteroSklerózy (EXTASY), bol ocenený na odovzdávaní cien Košice Region Innovation Awards. Prestížnu cenu rektora UPJŠ v Košiciach Najlepší vedec/vedecký tím, prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD., prevzal prof. MUDr. Ivan Tkáč, PhD. Ocenenie mu odovzdal kvestor univerzity, Ing. Ivan Pezlar, DBA, MBA, počas slávnostného galavečera Inovačného centra košického kraja, ktorý sa konal 14. mája 2024.

Prof. MUDr. Ivan Tkáč, PhD., bol taktiež 3. apríla 2024 ocenený Prezídiom Slovenskej lekárskej spoločnosti a Slovenskej diabetologickej spoločnosti Korecovou cenou za svoju vynikajúcu vedeckú a publikačnú činnosť. Korecova cena, pomenovaná po významnom slovenskom biológovi, akademikovi a univerzitnom profesorovi Rudolfovi Korecovi, sa udeľuje za výnimočné výsledky v oblasti výskumu, pedagogickej činnosti a prínosu k rozvoju vedeckého a akademického života. Jej cieľom je motivovať vedcov, výskumníkov a pedagógov k dosahovaniu vynikajúcich výsledkov a oceniť ich prínos pre spoločnosť a vedeckú komunitu.

Prof. MUDr. Ivanovi Tkáčovi, PhD., srdečne blahoželáme k obom oceneniam a prajeme mu aj naďalej veľa tvorivej energie!

Reportáž z udeľovania cien Košice Region Innovation Awards si môžete pozrieť TU (od 2:21).