Úvodné dni prvákov 2024

Na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach sa uskutočnili Úvodné dni prvákov 2024. Cieľom tohto podujatia bolo pomôcť novým študentom zorientovať sa v prostredí fakulty a pripraviť ich na úspešný štart do akademického života.

Podujatie zahájili dekan fakulty, prof. MUDr. Peter Jarčuška, PhD., spolu s prodekankou pre 1. – 3. ročník v študijnom programe VL, prof. MUDr. Ingrid Hodorovou, PhD.,  ktorí privítali študentov a povzbudili ich k zodpovednému prístupu k štúdiu a rozvoju profesionálnych schopností.

Študenti  získali prehľad napríklad o organizácii výučby, o službách univerzitnej knižnice, o výučbe športu, o výučbe latinského jazyka či cudzích jazykov a nechýbala ani prehliadka fakulty pod taktovkou starších spolužiakov.

Spolok medikov mesta Košice (SMMK) a Slovenský spolok študentov zubného lekárstva (SSŠZL) pripravili bohatý sprievodný program pri ktorom sa noví prváci dozvedeli množstvo užitočných informácií a nechýbala ani zábava. Toto podujatie bolo príležitosťou pre nových študentov, aby sa lepšie spoznali so svojimi spolužiakmi a vytvorili si prvé kontakty, ktoré im pomôžu počas štúdia.

Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach sa dlhodobo zameriava na kvalitné vzdelávanie v oblasti medicíny a na podporu študentov v každej fáze ich akademickej a profesijnej kariéry. Úvodné dni prvákov sú preto dôležitým krokom na ceste k vytvoreniu pevných základov pre budúcich lekárov a zdravotníckych pracovníkov.