Študentov poteší nová študovňa

Vedenie fakulty pripravilo pre študentov novú študovňu v priestoroch nad univerzitnou jedálňou. Investícia v hodnote 22-tisíc eur bola realizovaná zo zdrojov fakulty a vo vlastnej réžii s pomocou pracovníkov Ústavu lekárskej informatiky a simulátorovej medicíny a oddelenia vnútornej správy. Zahŕňala realizáciu nových rozvodov elektrickej siete a internetu, výmenu svietidiel a osadenie mliečnych skiel oddeľujúcich priestor od jedálenskej časti.
Miestnosť bola okrem nového koberca, stolov a stoličiek vybavená počítačom, monitorom, dataprojektorom a plátnom pre prípadné použitie. Je zabezpečená kamerovým systémom a k dispozícii bude v čase otvorenia knižnice.
Študovňa bola uvedená do prevádzky 24. októbra 2023 za prítomnosti dekana UPJŠ LF prof. MUDr. Petra Jarčušku, PhD., členov vedenia fakulty a zástupcov študentských organizácií – Spolku medikov mesta Košice a Slovenského spolku študentov zubného lekárstva.