Výzva dekana k voľbám do Akademického senátu UPJŠ LF

Vážené kolegyne,
    vážení kolegovia,
    milí študenti,

rád by som Vás týmto motivoval k účasti na voľbách do Akademického senátu Lekárskej fakulty UPJŠ, ktorý výraznou mierou ovplyvňuje smerovanie našej fakulty.

Keďže právo voliť je výsadou slobody, je veľkou škodou, aby ostalo nevyužité. Pri všetkých voľbách platí, že čím je vyššia volebná účasť, tým lepšie reflektuje výsledok na požiadavky celého kolektívu, keďže skupina zvolených odzrkadľuje názor väčšej skupiny ľudí. Aj o tom je demokracia – tí, ktorí hlasujú, volia aj za tých, ktorí túto možnosť nevyužijú.

V týchto voľbách do AS UPJŠ LF môžu zamestnanci voliť celkovo 24 spomedzi 51 kandidátov z radov zamestnancov a študenti 15 svojich favoritov spomedzi 28 kandidátov z radov študentov.

Prajem Vám pri voľbách šťastnú ruku, aby Vás počas ďalších štyroch rokov v akademickom senáte našej fakulty zastupovali rozumní, rozhľadení a zodpovední ľudia, ktorí povedú túto fakultu dobrým smerom.

Daniel Pella,
    dekan