Odborníci z Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach na SlovakiaTech 2024

Lekárska fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa úspešne zapojila do SlovakiaTech Fórum-Expo 2024, najväčšej technologickej konferencie na Slovensku, ktorá prebieha 24. a 25. septembra 2024 v Kasárňach/Kulturparku. Na podujatí reprezentuje Lekársku fakultu Centrum simulátorovej a virtuálnej medicíny, ktoré predstavuje inovácie v oblasti vzdelávania a medicínskeho tréningu pomocou moderných technológií.

Predstavená bola „Virtuálna realita – anatómia človeka“. Ide o najpokročilejšiu platformu pre lekársku anatómiu, ktorá spája virtuálnu realitu (VR), zmiešanú realitu (MR) a rozšírenú realitu (AR) pre lekárske vzdelávanie. Ide o Human Anatomy VR produkt, ktorý poskytuje kompletný VR anatomický atlas v kombinácii s pokročilým 3D VR DICOM prehliadačom. Táto technológia prináša nové možnosti pre študentov medicíny, umožňuje im interaktívne skúmať ľudské telo a zlepšovať ich praktické zručnosti.

Centrum simulátorovej a virtuálnej medicíny sa zameriava na prepojenie moderných technológií s medicínskym vzdelávaním, čím vytvára nové štandardy pre tréning zdravotníckych pracovníkov. Na konferencii sa odprezentovali aj kolegovia z VUCAP a Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, ktorí predstavili svoje projekty z oblasti dátovej analýzy a výskumu nových batérií pre elektromobily.

SlovakiaTech Fórum-Expo každoročne prináša široké spektrum inovatívnych tém zo sveta technológií, výskumu a vývoja, a Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach opäť dokazuje, že je lídrom nielen v medicínskom vzdelávaní, ale aj v aplikácii technologických inovácií v tomto sektore.

Viac informácií o konferencii a programe nájdete na https://www.slovakiatech.sk.