Aktualizačné kontinuálne vzdelávanie v programe univerzálnej prevencie užívania návykových látok „Unplugged“

Pracovný tím Katedry pedagogickej psychológie a psychológie zdravia Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach v rámci projektu KEGA 016UPJŠ-4/2017 (pod gesciou Ministerstva školstva Slovenskej republiky) realizoval v októbri 2018 vzdelávací kurz s názvom „Príprava pedagogických a odborných zamestnancov na realizáciu programu univerzálnej prevencie užívania návykových látok Unplugged“, ktorý je určený pedagogickým a odborným zamestnancom základných škôl. Na kurze sa zúčastnilo 35 osôb.

V dňoch 6. 2. – 7. 2. 2019 sa v priestoroch Katedry pedagogickej psychológie a psychológie zdravia FF UPJŠ v budove Sokrates po prvý raz uskutoční ukončovanie aktualizačného kontinuálneho vzdelávania formou záverečnej prezentácie pred účastníkmi a lektorom aktualizačného vzdelávania. Na ukončovaní sa zúčastní 26 účastníkov vzdelávania. Úspešní absolventi získajú v rámci aktualizačného kontinuálneho vzdelávania 13 kreditov a tiež metodickú príručku pre lektora a pracovný zošit pre žiaka.

Podrobnejšie informácie o programe Unplugged:

Mgr. Lucia Hricová, PhD.
Katedra pedagogickej psychológie a psychológie zdravia
Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach