Vyhlásenie volieb do Akademického senátu FF UPJŠ v Košiciach

Akademickej obci Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

V súlade so zákonom o vysokých školách, Štatútom Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach a so Zásadami volieb do Akademického senátu Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach v platnom znení

vyhlasujem voľby

do Akademického senátu Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach
na funkčné obdobie rokov 2019 – 2023.

Kandidátov na členov Akademického senátu FF UPJŠ za zamestnaneckú časť akademickej obce (16 členov) a študentskú časť akademickej obce (8 členov) navrhujú členovia zamestnaneckej časti a študentskej časti akademickej obce FF UPJŠ: vysokoškolskí učitelia a výskumní pracovníci katedier navrhujú kandidátov do zamestnaneckej časti senátu a študenti navrhujú kandidátov do študentskej časti senátu. Kandidát môže navrhnúť aj seba.

Počet mandátov pre zamestnaneckú časť AS FF UPJŠ je určený takto:
     Katedra anglistiky a amerikanistiky – 2 mandáty, Katedra aplikovanej etiky – 1 mandát, Katedra filozofie a dejín filozofie – 1 mandát, Katedra germanistiky – 1 mandát, Katedra histórie – 1 mandát, Katedra klasickej filológie – 1 mandát, Katedra pedagogickej psychológie a psychológie zdravia – 1 mandát, Katedra pedagogiky – 1 mandát, Katedra politológie – 1 mandát, Katedra psychológie – 1 mandát, Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie – 2 mandáty, Katedra sociálnej práce – 1 mandát, Dekanát FF UPJŠ – 1 mandát, Centrum jazykovej prípravy – 1 mandát. Katedra fakulty tvorí jeden volebný obvod.

Písomné návrhy v zalepenej obálke s označením „Návrh na kandidáta na člena AS FF UPJŠ“ je potrebné odovzdať Volebnej a mandátovej komisii AS FF UPJŠ na personálne oddelenie FF UPJŠ, Šrobárova 2, 040 59 Košice (JUDr. Eva Eštoková) do 28. novembra 2018 do 12.00 hod.

Písomný návrh na kandidáta musí obsahovať:

1. meno, priezvisko, titul, vedeckú hodnosť, funkčné a pracovné zaradenie, vek kandidáta; v prípade študentov ročník a odbor štúdia;
  2. písomné vyhlásenie kandidáta, že súhlasí s predloženou kandidatúrou a že mu nie sú známe prekážky zvoliteľnosti;
  3. meno a podpis navrhovateľa.

Voľby do Akademického senátu Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach na funkčné obdobie rokov 2019 – 2023 sa uskutočnia 12. decembra 2018.

Štatút Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach a Zásady volieb do Akademického senátu FF UPJŠ v Košiciach sú prístupné na internetovom sídle Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach:

Košice 14. 11. 2018

doc. Mgr. JUDr. Dušan Šlosár, PhD.
predseda Volebnej a mandátovej komisie AS FF UPJŠ v Košiciach