Opustil nás doc. PhDr. Pavel Tholt, PhD., mim. prof.

Vedenie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí doc. PhDr. Pavla Tholta, PhD., mim. prof. (1. 1. 1947 Podolínec – 13. 8. 2024 Košice).
Historik filozofie Pavel Tholt pôsobil na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach od jej vzniku v roku 2007. Najdôležitejšie okruhy jeho vzdelávacej činnosti boli epistemológia a dejiny epistemológie, filozofia vedy a dejín vedy a filozofia vedeckého poznania, ako aj vybrané kapitoly z dejín filozofie – Augustinus Aurélius, Wittgenstein a najmä čelný predstaviteľ fenomenológie v českej a v  slovenskej filozofii Jan Patočka. Osobnosť Jana Patočku, v nadväznosti na problémy matematickej prírodovedy, bola aj ústredným problémom jeho výskumnej a publikačnej činnosti. V rokoch 2007 až 2011 pôsobil ako prvý predseda Akademického senátu Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. V roku 2013 získal Cenu dekana Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach za monografickú prácu Patočka o vzniku matematickej prírodovedy.
Česť jeho pamiatke!