Krajské kolá predmetových olympiád na FF UPJŠ

V utorok 8. februára 2022 sa uskutoční online Krajské kolo Olympiády anglického jazyka. Predsedníčkou komisie krajského kola je vedúca Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach Dr. h. c. doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD., a koordinátorkou KK OAJ za KAaA FF UPJŠ je PhDr. Slávka Janigová, PhD. Členovia KAaA FF UPJŠ budú predsedať jednotlivým komisiám.

Dňa 11. februára 2022 sa Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ v zastúpení doc. Mgr. Markéty Andričíkovej, PhD. – ako porotkyne v najvyššej kategórii –, v spolupráci s Centrom voľného času Strojárenská 3 v Košiciach, spolupodieľa na Krajskom kole Olympiády v slovenskom jazyku. Olympiáda, na ktorej sa každoročne zúčastňujú žiaci posledných dvoch ročníkov ZŠ a žiaci stredných škôl, sa aj tento rok uskutoční online formou, cez komunikačný nástroj ZOOM. Ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj tento rok budú žiaci súťažiť v troch častiach – v teste, v transformácii umeleckého textu a v ústnom prejave.

Dňa 15. februára 2022 sa uskutoční online Krajské kolo Olympiády francúzskeho jazyka. Predsedníčkou komisie krajského kola je PhDr. Mária Paľová, PhD., z Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UPJŠ.

V stredu 16. februára 2022 sa uskutoční online Krajské kolo Olympiády nemeckého jazyka. Predsedníčkou komisie krajského kola je doc. PaedDr. Ingrid Puchalová, PhD., vedúca Katedry germanistiky FF UPJŠ. Členky katedry sú predsedníčkami komisií jednotlivých kategórií. Spoluprácu pri organizovaní krajských kôl predmetových olympiád začala na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach písať práve Katedra germanistiky FF UPŠ, a to pred siedmimi rokmi.