Nová forma imatrikulácie sa vydarila, prialo nám aj počasie

Slávnostné skladanie akademického sľubu študentov prvého ročníka vysokej školy a spoločenské stretnutie, ktoré je s tým spojené, je tradičným podujatím, ktoré sa natrvalo zapíše do pamäti každého vysokoškoláka. Vedenie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach sa tento akademický rok rozhodlo pristúpiť k novej, pre študentov bližšej, menej formálnej a viac zábavnej forme tohto slávnostného aktu – napokon, už v pozvánke bolo odporúčané „neformálne oblečenie“. A tak sa v piatok 13. septembra 2024 zišli v areáli fakulty v historickom centre mesta noví prváci, aby sa slávnostne stali súčasťou veľkej rodiny študentov, vyučujúcich a pracovníkov FF UPJŠ.
Po prevzatí certifikátov a slávnostnom ceremoniáli sa študenti prvého ročníka rozdelili do skupín podľa študijných programov a vydali sa na jednotlivé katedry, na ktorých budú študovať. Imatrikulácia následne pokračovala programom v exteriéri areálu fakulty, ktorý je vďaka parkovej úprave ako stvorený na spoločenské a športovo-zábavné aktivity. Organizátorom prialo aj počasie, ktoré bolo – vzhľadom na vytrvalý dážď a záplavy na západnom Slovensku – najväčším strašiakom. Našťastie, v Košiciach sa rozpršalo až neskôr popoludní, a tak sa program „novej imatrikulácie“ podarilo úspešne naplniť podľa prianí organizačného tímu pod vedením prodekanky pre pedagogickú činnosť FF UPJŠ doc. PhDr. Beáty Ráczovej, PhD.
Fotografický záznamvideo z imatrikulácie pripravili študenti slovakisticko-mediálnych štúdií na FF UPJŠ a členovia internetovej študentskej televízie UniTV Benita Belicová a Samuel Tatar. Na podujatí sa predstavili aj ďalšie študentské médiá pôsobiace na fakulte – študentské rádio ŠtuRKo a časopis študentov FF UPJŠ Univerzál.

Publikoval: Marián Gladiš, FF UPJŠ
Fotografie: Samuel Tatar, študent 2SMSb, FF UPJŠ