Webinár „Voodoo a Hoodoo, mágia a náboženstvo medzi Afroameričanmi“

Prednášajúci: profesor Jeffrey E. Anderson – špecializuje sa na dejiny amerického juhu, afroamerické dejiny a atlantický svet. Titul Ph.D. získal na Floridskej univerzite. Pôsobí ako riadny profesor a zástupca riaditeľa School of Humanities na University of Louisiana Monroe, USA. Aktuálne pôsobí ako hosťujúci Fulbright profesor na Katedre anglistiky a amerikanistiky a Katedre histórie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach.
Prof. Anderson poskytne krátky prehľad afroamerickej histórie a porozpráva o Voodoo a Hoodoo. Po prezentácii rád odpovie na všetky otázky.

Webinár sa uskutoční 17. 3. 2022 o 18.00 hod. Účasť je bezplatná.
Je potrebné sa vopred zaregistrovať – registrácia je do 17. 3. 2022 do 14.00 hod.
Pred podujatím budeme zdieľať odkaz na zoom stretnutie https://forms.gle/ymtKrjdQJyWXDBGK6.
Udalosť na Facebooku
Prednáška bude v anglickom jazyku bez tlmočenia.

Tešíme sa na vás.