Úspech reprezentantov UPJŠ na Letnej univerziáde 2024

Reprezentanti Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa zúčastnili Letnej univerziády 2024, ktorá sa konala v dňoch 1. až 6. septembra v Bratislave a Trnave. Naši študenti a študentky dosiahli vynikajúce výsledky a získali popredné umiestnenia v rôznych športových disciplínach. Súťažilo sa v celkovo 14 športoch, pričom novinkou tohto ročníka boli súťaže v e-športoch. Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach reprezentovalo 13 študentov UPJŠ spoločne so 4 študentkami Prešovskej univerzity, ktoré v rámci univerziády reprezentovali našu univerzitu. Naši športovci súťažili v atletike, plávaní, basketbale a basketbale 3×3. V atletike si prvé miesto v behu na 400 m cez prekážky vybojovala Dominika Géciová z Právnickej fakulty UPJŠ. Sarah Čajbíková z Prírodovedeckej fakulty získala v plávaní tri druhé miesta v disciplínach 50 m a 100 m znak, ako aj 50 m voľný spôsob. Basketbalistky skončili na celkovom 3. mieste, rovnako ako v súťaži basketbal 3×3. Muži súťažili tiež v basketbale 3×3, kde turnaj vyhrali a získali najvyššiu priečku na stupni víťazov.

Atletika

V atletických disciplínach dosiahli naši študenti vynikajúce výsledky:

• Dominika Géciová (PrávF) si v behu na 400m cez prekážky vybojovala 1. miesto.
  • Daniel Kimák (ÚTVŠ) a Juraj Haják (ÚTVŠ) súťažili v disciplínach trojskok a skok do diaľky.

Výsledky: LU SR 2024 – Atletika

Plávanie

Naša plavkyňa Sarah Čajbíková (PF) získala tri 2. miesta v disciplínach:

• 50 m znak
  • 100 m znak
  • 50 m voľný spôsob

Jakub Mohler (PF) sa predstavil v disciplínach:

• 50 m a 100 m znak
  • 50 m motýlik

Výsledky: LU SR 2024 – Plávanie

Basketbal ženy (3. miesto)

Basketbalistky našej univerzity si vo svojej kategórii vybojovali 3. miesto. Tím tvorili:

• Zuzana Zahornacká (PF)
  • Terézia Burdová (LF)
  • Erika Komanová (LF)
  • Sofia Beraneková (LF)
  • Karolína Rothová (PU)
  • Timea Čatlošová (PU)
  • Michaela Lukáčiková
  • Katarína Barillová (PU)

Výsledky: LU SR 2024 – Basketbal

Basketbal 3×3 muži (1. miesto)

Naši muži boli úspešní v súťaži basketbal 3×3 a vybojovali si 1. miesto. Tím bol zložený z:

• František Vančo (LF)
  • Oleksandr Peresunko (VS)
  • Ján Lévay (LF)
  • Oliver Halász (LF)

Výsledky: LU SR 2024 – Basketbal 3×3 muži

Basketbal 3×3 ženy (3. miesto)

V súťaži basketbal 3×3 sa ženský tím umiestnil na 3. mieste. Tím tvorili:

• Zuzana Zahornacká
  • Terézia Burdová
  • Erika Komanová

Výsledky: LU SR 2024 – Basketbal 3×3 ženy

Všetkým účastníkom Letnej univerziády 2024 ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej univerzity a medailistom srdečne gratulujeme k ich vynikajúcim výsledkom!