Univerzita pripravila pre deti svojich zamestnancov radostné popoludnie

Radosť a úsmev na tvárach asi stovky detí vyčarilo v stredu 5. júna 2024 podujatie „Deň detí UPJŠ“. Zamestnanci so svojimi ratolesťami si v areáli na Moyzesovej 9 vychutnali príjemné popoludnie plné zábavy, hier a súťaží. Na svoje si vďaka pestrosti programu prišli rôzne vekové skupiny detí od tých najmenších zvedavcov až po školopovinné deti. Pomyselnou čerešničkou na torte bolo predstavenie „Čert a Káča“ v podaní Bábkového divadla v Košiciach, z ktorého odchádzali diváci s ešte lepšou náladou a s plným nasadením sa vrhli do víru súťaží a aktivít.

Deti čakal pestrý program, s ktorým vypomohli študenti UPJŠ a svojou energiou a zmyslom pre humor zabávali účastníkov počas štyroch hodín. Hravým spôsobom im predstavili jednotlivé fakulty univerzity a vysvetlili im, na aké rôzne profesie Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach svojich študentov pripravuje. Veľkou atrakciou boli živé zvieratká, ktoré deťom ukázali budúci prírodovedci. Osobne sa tak mohli zoznámiť napríklad s veľkými mnohonôžkami, pakobylkou, korytnačkou, agamou a dokonca aj s hadom. Deti sa nedokázali „odlepiť“ ani od zaujímavých chemických pokusov, ktoré ich vtiahli do sveta vedy. Zaujímavá pre nich bola aj aktivita spojená s Univerzitnou knižnicou UPJŠ zameraná na nájdenie správnej knihy v kope kníh a špeciálnu radosť urobil skákací hrad. O sladké prekvapenie sa postarala univerzitná jedáleň sponzorským balíčkom pre každé dieťa a program uzatvárala tombola s lákavými cenami.

Teší nás, že Deň detí na UPJŠ priniesol účastníkom veľa radosti a dobrej energie, z čoho sa tešili nielen tí malí, ale spokojní odchádzali aj rodičia a organizátori podujatia.