Rektor prijal veľvyslanca Francúzska

Rektor UPJŠ v Košiciach prijal na pôde rektorátu dňa 29.3.2017 J.E. p. Christophe Léonzi, veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku, ktorého sprevádzali pán David Mortreux, honorárny konzul Francúzska v Košiciach a pán François-Xavier MORTREUIL, atašé pre univerzitnú a vedeckú spoluprácu. Na stretnutí s veľvyslancom boli prítomní aj doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD. – prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu UPJŠ, doc. Mgr. Renáta Panocová, PhD. – prodekanka pre medzinárodné vzťahy Filozofickej fakulty UPJŠ, doc. RNDr. Vladimír Zeleňák, PhD. – prodekan pre vzdelávanie Prírodovedeckej fakulty UPJŠ a PhDr. Mária Paľová, PhD. zástupkyňa UPJŠ v Slovensko-francúzskom univerzitnom inštitúte. Vo vzájomnom rozhovore vyzdvihli doterajšie veľmi dobré vzájomné vzťahy a vyjadrili obojstranný záujem na ich posilňovaní, osobitne vo vzdelávacej oblasti.